PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140851}
6,9 42 027
ocen
6,9 10 1 42027
7,2 20
ocen krytyków
Kiss Kiss Bang Bang
powrót do forum filmu Kiss Kiss Bang Bang

Facet ucieka przed policją, trafia na przesłuchanie do filmu. Dostaje angaż, trafia do Hollywood. Tam musi trenować swoje aktorstwo – zostaje na niby detektywem. Szkoli go gej. Początek jego fikcyjnego śledztwa to kilka realnych trupów i wielki burdel, w którym nic nie gra jak powinno.

Teraz napiszę coś cholernie podejrzanego, co zaświtało mi wczoraj w głowie: gdyby cały film byłby bardziej poukładany i składny, to mógłby bez problemów aspirować do czegoś w rodzaju młodszego brata... „Pulp Fiction”. Black nie przywiązał wagi do kluczowych momentów w fabule – cały początek zabawy w detektywa zwyczajnie się nie klei i gryzie w mózg przy próbie ogarnięcia sobie tego w głowie. Również kolejne fakty są podawane widzowi cholernie chaotycznie, nie dałem rady zapamiętać nawet, ile tu jest gejów (właśnie – Val Kilmer był gejem czy hetero?). To samo w przypadku drugiej połowy filmu, gdy to jednak sprawa okazuje się niedokończona.

Co polubiłem w tym filmie: na pewno najlepszą narracja w historii kinematografii.:) Aktywny dialog z widzem. Miałem się zamknąć, zastanowić, usiąść cicho. Nawet powiedział mi do widzenia. Poza tym, komiczne sceny i dialogi – szkoda, że ich sobie nie zanotowałem, bo już teraz trudno sobie jakąś przypomnieć. Na pewno zarżnięcie małej dziewczynki piłą mechaniczną („Będę aktorką!”) oraz ruletka („Włożyłem jedną kulę, prawda?”).

O, i z chęcią zobaczę następny film Blacka, jeśli takowy powstanie kiedyś.


7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones